KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16044197

nr 1604 4197

Gustaf Ambe

(1895-1972), Sverige

Oljemålning, Hamn i Göteborg. Signerad, otydlig datering. Olja på pannå, bildmått: 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 74x94 cm

Gustaf Enok Ambe, svensk konstnär och konstpedagog född 1895, död 1972.

Utrop:

500 kr

måndag 11 mars 2024
kl 18:02:07

Gustaf Ambe

Läs mer om Gustaf Ambe